نام کاربری: رمز عبور:

 


مراسم اتیان سوگند کارشناسی کارشناسان رسمی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در روز دوشنبه مورخ 1400/05/04 راس ساعت 17 عصر در محل سالن آموزش کانون با حضور معاونت محترم قوه قضائیه استان , رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید برگزار گردید
در ابتدا مهندس خوش سرور ریاست محترم کانون ضمن خیر مقدم به دکتر موسویان معاون محترم قوه قضائیه استان ، جهت حضور در مراسم اتیان سوگند کارشناسی کارشناسان جدید الورود تشکر و قدردانی کرد و برای کارشناسان جدید آرزوی توفیق روزافزون و سربلندی نمود و تاکید کرد که کارشناس باید با تکیه بر تقوای الهی , رعایت شئونات , اخلاق کارشناسی , توجه به صلاحیت , حوزه جغرافیایی مندرج در پروانه کارشناسی و در راستای قرار ارجاع امر کارشناسی که از سوی قضات محترم صادر می گردد ، اعلام نظر نمایند.

درادامه دکتر موسویان معاون محترم قوه قضائیه استان ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی ، نظر به جایگاه کارشناس و اینکه نظریه کارشناسی پایه و اساس نظر قضات در انشاء رأی می باشد عنوان کرد که کارشناسان باید اصل بی طرفی را در نظریه های خود رعایت و بر اساس قرار های صادره از سوی قضات که به آنها ارجاع می شود کارشناسی نمایند.

در پایان با توجه به اینکه نظریه کارشناسی در صدور رأی قضات بسیار تاثیرگذار است عنوان کرد : هر چه نظریه کارشناسی علمی , فنی و تخصصی تر باشد قضات را در صدور رأی نهایی به عدالت نزدیک تر خواهد کرد.
و در ادامه مهندس پورمحمدی نائب رئیس کانون ، ضمن خوش‌آمد گویی بر رعایت شان و جایگاه کارشناس تاکید کرد. جلسه با قرائت سوگند کارشناسی به پایان رسید.