نام کاربری: رمز عبور:

پیرو اطلاعیه‌های قبلی وبینار تخصصی دارایی‌های نامشهود، شناسایی، ارزشگذاری ، چالش‌ها و راهکارها، در تاریخ دوشنبه 28/7/1399 از ساعت 9 تا 12 برگزار و با موفقیت به پایان رسید. در این مراسم که بیش از 350 نفر از سراسر کشور مشارکت داشتند؛ سخنرانان به ابعاد مختلف موضوع دارائی‌های نامشهود پرداختند. در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص اهمیت موضوعی وبینار و ضرورت همکاریهای متقابل بین معاونت و شورا مطالبی را ایراد نمودند. در ادامه جناب آقای دکتر مظاهری ریاست محترم شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری به سابقه طرح موضوع در شورا و لزوم ارتقاء سطح دانش کارشناسان به موضوعات جدید و به روز بودن اطلاعات کارشناسان اشاره نموده و بر تعامل متقابل هر دو حوزه شورا و معاونت علمی در بخش حمایت یکپارچه از کارشناسان رسمی دادگستری تأکید نمودند. ایشان در پایان بر ضرورت اجرا و تحقق اهداف مندرج در تفاهمنامه فیما بین، تأکید و استمرار اینگونه وبینارها و اجتماعات علمی را خواستار شدند.


 


در بخش دیگر وبینار، به ترتیب آقایان دکتر نبی خداکرمی در خصوص "ارتباط حقوق مالکیت معنوی- فکری با دارایی‌های نامشهود" مهندس محمدحسن محوری پیرامون "ارتباط دارایی‌های نامشهود در چرخه عمر سازمان" ، دکتر علی رحمانی پیرامون "استانداردهای بین‌المللی ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود" ، دکتر مهرداد تاج‌بخش پیرامون " تجربیات موجود در ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود"، طاهر درگاه مهربانی پیرامون " تاثیر دارایی‌های نامشهود بر سیاست‌های مالی" و مهندس امیررضا حسینی ابریشمی پیرامون "بررسی و چگونگی طراحی صلاحیت دارایی نامشهود در اشخاص حقوقی" سخنان ارزشمندی را ایراد نمودند.


 


این وبینار مورد استقبال بسیاری از کارشناسان شرکت کننده قرار گرفت به گونه ای که بعضا خواستار استمرار اینگونه نشست های علمی تخصصی بودند. در پایان سئوالاتی از سوی شرکت‌کنندگان در فضای مجازی مطرح گردید که به دلیل ضیق وقت امکان پاسخگوئی برخط، میسر نشد. لیکن تلاش بر این است که پاسخ ها به نحو مقتضی در اختیار علاقمندان قرار گیرد. همچنین بنا به درخواست بسیاری از علاقمندان؛ فایل ارائه سخنرانان جهت بهره برداری عموم در سایت شورایعالی قرار خواهد گرفت.